Paykasa Kart Resmi Bayi

Otopay Kart

Otopay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Otopay KartOtopay, internet üzerinden alışveriş yapmayı güvenli hale getirilen bir ödeme yöntemidir. Birçok kart sahibi yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinde kredi kartını ve banka kartını kullanmaya çekinmektedir. Bu sebeple de genellikle Otopay Kart gibi çeşitli ödeme yöntemleri kullanılmaya başlanmıştır. Bu sayede yapılan işlemler daha güvenli bir hal almış ve kart sahipleri kendilerine ait olan bilgileri paylaşmak zorunda kalmamışlardır.

Otopay kart ile internet üzerinden sınırsızca alışveriş yapmak mümkündür. Online platformlar üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin tamamı Otopay ile yapılabilmektedir. Kart bilgilerini paylaşmaktan çekinen kişiler de daha güvenlikli uygulamalar ile korunabilmek için bu ve bunun gibi ödeme yöntemlerini tercih etmiş ve bu sayede daha rahat işlem yapabilmeye başlamışlardır. Kredi kartlarının ve banka kartlarının şifresi kolaylıkla kırılabildiği için internet alışveriş yapmak kimi zaman pek tavsiye edilmemektedir. Fakat Otopay gibi yöntemlerin kullanılması ile birlikte bu tür istenmeyen durumların yaşanma ihtimali ortadan kalkmaktadır.

Otopay Kart Özellikleri

Ön ödemeli sanal kartlardan biri olan Otopay ’in çok farklı özellikleri bulunmaktadır. Otopay kart alımı sırasında kişiden herhangi bir şekilde şahsi bilgi alınmamaktadır. Bu sayede kişi kendi kartlarını kullanmamakla kalmayıp, Otopay kart alırken de bilgilerini paylaşmak zorunda kalmamaktadır. Dolayısıyla tamamen güvenli bir platform oluşturulur. Kartı alırken bilgi istenmediği için, verilerin depolanması da imkansızlaşmaktadır. Bununla birlikte daha sonraki süreçlerde ortaya çıkabilecek veri ifşası da engellenmiş olur.

Otopay kart alacak kişiler internet üzerinden gerekli işlemleri kolaylıkla yapabilmektedirler. Kartların limitleri 5 Euro’dan başlayarak, 5.000 Euro’ya kadar gitmektedir. Kendi bilgilerini vermek istemeyen kart sahipleri, diledikleri tutarı OtoPay sitesine aktararak, kartın oluşturulmasını sağlayabilmektedir. Tamamen sanal kart olan Otopay, içerisindeki bakiye bittikten sonra tam anlamıyla kullanılamaz hale gelmektedir.

Kartın içerisine bakiye yüklendikten sonra, kartta bulunan tutar bitene kadar sınırsızca alışveriş yapılabilmektedir. Bakiye sıfırlandığında da şifre etkisiz hale gelmekte ve kart kullanılamamaktadır. Bu sayede kart sahipleri güven altına alınmakta ve izinsiz işlem yapılmasına imkan tanınmamaktadır. Kartın kapanma özelliği sayesinde de kart sahipleri farkında olmadan borçlanmamaktadırlar. Bu sayede son derece güvenli ve kontrollü bir şekilde internet üzerinden işlem yapılabilmektedir. Bir sonraki konu Paykwik Kart hakkındadır.