Paykasa Nedir?

paykasa nedir

Konu hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar ilk kez duyduklarında Paykasa Nedir diye sıklıkla sormaktadır. Paykasa Nedir sorusunu yanıtlamak gerekir ise Paykasa; Dünya’nın her yerinde geçerli olan online ön ödemeli kart türüdür.Bu kart ile hiçbir şekilde kimlik bilgileriniz olmadan istediğiniz siteden alışveriş yapabilirsiniz.Günümüzde online ortamda kredi kartı kullanım riskleri göz önünde bulundurulduğunda en güvenli ödeme yöntemlerin sanal kartlar olduğunu görmüş olacaksınız.

Genellikle bankalardan alınan sanal kartlarında da kimlik bilgisi paylaşılmaktadır.Bu paylaşımlarda da aynı güvenlik sorunları baş göstermektedir.

Paykasa Nedir konusunu açarsak; kart kullanımı oldukça kolaydır.Sizlere 16 haneden oluşan bir pin numarası verilmektedir.Aynı eski zamanlarda kullanmakta olduğumuz kazı konuş kartlarda olduğu gibi.Sizlere iletilen bu kodun sitenizin yatırma bölümüne girerek gerekli alana kodunuzu yazmak olacaktır.Sanal kart kodunun içerisinde bulunan miktar sitenize aktarılmış olacaktır.Artık tek yapmanız gereken sitenizden alışverişi tamamla butonuna basmak olacaktır.

Paykasa karta sahip olmak için tek yapmanız gereken 7 gün 24 saat sağ alt tarafta bulunan müşteri temsilcilerimizden destek istemek olacaktır. İlk kez kullanıyorsanız Paykasa Nedir konusu hakkında sizi bilgilendirir. Sonra kendisi sizlere güncel fiyat listesini paylaşacaktır.İstediğiniz miktarı seçtikten sonra (50€,100€ yada 10€) müşteri temsilcisine istediğiniz paykasa miktarını belirtmek olacaktır.Müşteri temsilcimiz ödeme yapmanız gereken banka bilgileriniz sizlere paylaşacaktır.

Sizler gereken ödemeyi yaptıktan sonra müşteri temsilcimiz kullanmanız için gereken kodu sizlere paylaşacaktır.İşlemler kısa sürede tamamlanacak ve güvenli alışverişin tadını çıkartmış olacaksınız.

Online Satış Paykasa Nedir?

Paykasa Nedir sorusunu yanıtladıktan sonra diğer bir özellik İnternet platformları üzerinde kullanılmak üzere tasarlanan sanal kart sistemi olmasıdır. Ön ödemeli ve dijital sistemde dizayn edilen kart sistemi, güvenilir ödeme yöntemi olarak internet e- mağazacılık sitelerinde kullanılıyor. Dünya çapında geçerliliği olan sanal kart Euro bazlı olarak satışa sunuluyor. Türkiye’de Paykasa Nedir ve nasıl satılır diye sorulursa yasal olarak satışı ve kullanımı sağlanan yetkili satışı bayileri aracılığıyla, internet sitelerinde satılabilmektedir.

Özellikleri Nelerdir?

Kredi kartları formatında üretilen sanal kart sistemleri, 16 haneli rakamlardan oluşuyor. Alışveriş yaparken üzerindeki dijital rakamlar ve satın alırken verilen, dijital pin kodu ile kullanılıyor.Çeşitli oranlarda satılıyor. 5 Euro’dan başlayarak aritmetik şekilde 1000 Euro’ya kadar satışa sunuluyor.

           Ucuz Paykasa satın almak için, vergi dairesine bağlı olarak hizmet veren yetkili satış bayisinden işlem yapılabilir. Sanal kartların en önemli özelliği ise tek kullanımlık olmasıdır. Bilgi ve işlem güvenliğini sağlayan ön ödemeli dijital kart sistemlerinin her biri, tek bir defa kullanılmaktadır. Kartlar, internet üzerinden satın alınır yine internet üzerinden bozdurulur. Banka hesap bilgilerini ve kişisel bilgileri korur, satın alma işlemleri sırasında kişisel bilgilerin verilmesine gerek kalmaz.

Paykasa Nedir, Kart Fiyatları Nelerdir?

           Ucuz kart satışı, kart bozdurumu ve 7/24 canlı destek hattı ile hizmeti sağlanıyor. Resmi web sitesi üzerinden de kartın satışı sağlanıyor. Ön ödemeli dijital kart sistemleri; 5 €, 10 €, 50 €, 100 €, 250 €, 500 € ve 1000 € gibi farklı seçeneklerle, ucuz kartlar, online satışa sunuluyor.

Mobil uygulama kullanarak, kesintisiz erişimle günün her saati Paykasa kart satın alabilir, kazandığınız Paykasa kartları, online olarak bozdurabilirsiniz. Ücretsiz indirilen mobil uygulama aracılığıyla, canlı destek bölümü ile iletişim sağlayabilir Paykasa Nedir sorusu dahil her soruyu sorabilirsiniz. Ayrıca kart avantajlarını kullanarak e- mağazacılık sistemleri, oyun ve bahis siteleri gibi pek çok alanda, kullanım sağlayabilirsiniz.

Kart Bozdurma İşlemi

Paykasa Nedir sorusunu yanıtladıktan sonra bozdurma işleminin açıklamasına geldik. Kesintisiz erişim ve yasal prosedürlerle hizmet veren yetkili satış bayisi aracılığıyla firma ve işletmelerinizden edindiğiniz kartları bozdurabilirsiniz. Ön ödemeli ve tek kullanımlık özelliğe sahip olan sanal kart sistemleri ile dilediğiniz kişiye para gönderebilir, Dünya’nın her yerinden para alabilir, dilediğiniz platformda alışveriş yapabilirsiniz.